درباره سایت

به وبسایت رسمی روستای فخرآباد خوش آمدید

به عشق آقا و اربابمون چندین کیلومتر طی طریق نموده و چند کوچه پایین تر از خودرو پیاده شدیم و به طرف حسینیه راه افتادیم صدای  تعزیه از بلندگوی حسینیه به گوش میرسید کمی خوشحال و کمی دلگیر شدیم . خوش حال از اینکه از طریق همین صدا می توانستیم حسینیه را پیدا کنیم و دلگیر از اینکه آیا تا این موقع شب صدای تعزیه مردمی که احیانا خواب یا بیمار هستند را اذیت نمیکند؟

بالاخره حسینیه را پیدا کردیم؛ جمعیت زیادی حضور داشتند، زن و مرد ، پیر و جوان ، سرشناس و عامی همه برروی خاک نشسته بودند و محو تماشای تعزیه بودن.همه چیز همان طور که انتظار داشتیم بود گوشه حسینه تخت و چند متر آن طرف تر طبل و شیپور هیچ اثر از الات موسیقی مدرن نبود.ریش سفیدی که کار تعزیه گردانی بر عهده داشت و پیرمردی که مخالف می خواند ، حسابی لذت می بردیم که ناگهان گوشه حسینه همهمه شد، گفتیم چخبر است گفتند رسم زیر پا گذاشته شده؛ کمی احساس نا امنی کردیم ولی همه چیز به خیر و خوشی به پایان رسید.

 

شب بعد حسنیه روستا همه چیز به شکل امروزی ، لباس های مرتب ، سه طبل  چند نی  و چند ترومپت چند مسئول که این چند نفر گروه موزیک می گفتند و از بیرون دعوت شده بودند.

انصافا جمعیت زیادی حضور داشتند که اکثرا هم از اطراف آمده بودند ، صدای بلند گو اصلا مناسب نبود. اواسط تعزیه ناگهان تعداد زیادی سینی که بر روی آن کله قند و گل،آیینه،قرآن،شمعدان و تمام وسایلی که برای یک جشن عروسی لازم اس، توسط چند نفر با لباس معمولی به داخل آوردند؛ پرسیدیم: این وسایل چیست؟ گفتند نمی دانیم بدعت جدیدی است که به تعزیه وارد شده و اصلا در واقعه عاشورا صحت ندارد.

 

کلام آخر

هدف نویسنده این مطلب

جلوگیری از حضور عاشقان امام حسین علیه السلام در مراسم عزاداری و هیئات حسینی نیست

بالعکس ، انتظار این است که از این پس حضور پررنگ تری نسبت به قبل،توام با فهم و درک از واقعه عظیم عاشورا داشته باشیم.

و با انجام ندادن امور نا شایست،کسانی را که سالهاست به دلیل رفتار های غلط ما از این مجالس پر برکت دور مانده اند به حضور دوباره تر غیب کنیم.

 

و السلام علیکم

بازدید : 1104 تاریخ : یک شنبه 25 مهر 1395برچسب:تعزیه,تعزیه خوانی,بدعت,رسم,بدعت در تعزیه,دهاتما,فخرآباد وطنم, نویسنده : مبین محمدی فخرآباد | نظرات ()

گزارش تصویری/شب شام غریبان...

عزاداری و سینه زنی شب شام غریبان

برای دیدن تصاویر بیشتر به ادامه مطلب مراجعه نمایید


ادامه مطلب
بازدید : 1342 تاریخ : پنج شنبه 22 مهر 1395برچسب:شب شام غریبان,شبیه خوانی,تعزیه,شام غریبان,روستای فخرآباد,دهاتما,فخرآباد وطنم,فخراباد اردکان, نویسنده : مبین محمدی فخرآباد | نظرات ()

گزارش تصویری/مراسم نخل برداری روستای فخرآباد

برای دیدن تصاویر بیشتر به ادامه مطلب مراجعه نمایید

 


ادامه مطلب
بازدید : 2408 تاریخ : پنج شنبه 22 مهر 1395برچسب:مراسم,نخل برداری,عصر,عاشورا,روستای,فخرآباد,اردکان,فخرآباد وطنم,دهاتما,روستای فخرآباد, نویسنده : مبین محمدی فخرآباد | نظرات ()

 

 

برای دیدن تصاویر بیشتر به ادامه مطلب مراجعه نمایید 


ادامه مطلب
بازدید : 2633 تاریخ : سه شنبه 20 مهر 1395برچسب:تاسوعا,روستای,فخرآباد,عقدا,اردکان,فخرآباد وطنم,دهاتما, نویسنده : مبین محمدی فخرآباد | نظرات ()

دوستان کدام یک از تصاویر زیر پارک روستای فخرآباد را نشان میدهد؟

 

تصویر شماره 1

تصویر شماره 2

تصویر شماره 3

تصویر شماره4

 

لازم به ذکر است که تصاویر کاملا بروز هستند

(منتظر نظرات و پیام های شما عزیزان هستیم)

 

 توجه : و در پایان لازم به ذکر است که این مطلب قصد هیچ گونه تشویش اذهان عمومی ، فرافکنی، توهین به شخص(حقیقی و یا حقوقی) و یا ارگان خاصی را ندارد.

بازدید : 809 تاریخ : سه شنبه 6 مهر 1395برچسب:پارک ممنوع,ظلم بزرگ به کودکان فخرآبادی,استبداد بیداد میکند,بی کفایتی,فخرآباد,دهاتما, نویسنده : مبین محمدی فخرآباد | نظرات ()

به مناسبت هفته دفاع مقدس، بسیجیان پایگاه موسی ابن جعفر روستای فخرآباد به اردو یک روزه زیارتگاه (نور ارموده) رفتند.

برای دیدن تصاویر بیشتر به ادامه مطلب مراجعه نمایید


ادامه مطلب
بازدید : 713 تاریخ : جمعه 2 مهر 1395برچسب:اردو,بسیجیان,پایگاه,موسی ابن جعفر فخرآباد,نور ارموده,دهاتما,فخرآباد وطنم,فخرآباد, نویسنده : مبین محمدی فخرآباد | نظرات ()
صفحات سایت
تعداد صفحات : 17
آمار سایت
  • آمار مطالب
  • کل مطالب : 114
  • کل نظرات : 241
  • آمار بازدید
  • بازدید امروز : 329
  • بازدید هفته : 781
  • بازدید ماه : 17860
  • بازدید سال : 242787
  • کدهای اختصاصی